Rozpoczęcie pracy nad aranżacją wnętrza na etapie budowy pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze podczas prac wykończeniowych.
Czym wcześniej zdecydujecie w jakie systemy i rozwiązania chcecie zainwestować tym lepiej dla Was.
W czasie prac na budowie wszystko zostanie przygotowane dokładnie pod konkretne, wybrane przez Was wcześniej elementy.
System wentylacji czy rekuperacji, centralnego odkurzacza i inne systemy ingerujące w stropy czy ściany warto uwzględnić na etapie projektowania domu.
Być może pomieszczenie gospodarcze w którym mogłaby się znaleźć główna jednostka centralnego odkurzacza powinno zostać minimalnie powiększone, żeby ułatwić dostęp do wszystkich urządzeń i instalacji.
Podobnie jest z rozplanowaniem elektryki. Jeżeli przed wykonaniem tynków punkty elektryczne zostaną wykonane bez wcześniejszego planu, może się okazać, że lampa która miała wisieć nad stołem wisi obok niego, a oświetlenia w salonie jest za mało…
Projekt wnętrza wykonany na etapie budowy daje gwarancję, że każdy punkt oświetleniowy, każdy włącznik, gniazdko czy panel sterujący jest w odpowiednim miejscu.
Dzięki temu nie tylko zyskujecie pewność, że przestrzeń będzie dobrze i efektownie oświetlona, ale również oszczędzacie na przeróbkach elektryki, które musiałyby zostać wykonane.
A po położeniu tynków takie przeróbki wiążą się nie tylko z jego zniszczeniem, ponieważ trzeba wykonać bruzdy pod nowe kable, ale też część kabli już ułożona w ścianie za którą zapłaciliście zostaje bezużyteczna.
Podobne historie wiążą się z każdym elementem wnętrza. Poniżej zostawiam kilka grafik, które uściślają o czym warto pamiętać przed wykonaniem tynków.
Miłej lektury 🙂

Dodano: 25 września 2021, do kategorii Inspiracje